O szkole


Wydarzenia z życia Szkoły
Wydarzenia z życia Szkoły

 Multi Soft Lingua,   Multimedialne Studio Lingwistyczne ( w skrócie Multi Soft Lingua School) powstała w 2002 roku w Grodzisku Mazowieckim. Zajmowaliśmy się na początku głównie nauczaniem indywidualnym i tłumaczeniami z angielskiego i niemieckiego.


Z biegiem czasu główną działalnością Szkoły stały się kursy grupowe. Postawiliśmy na bardzo wysoką jakość nauczania. Realizując ten cel w pierwszej kolejności zostaliśmy szkołą patronacką brytyjskiego wydawnictwa Express Publishing, które jest liderem na polskim rynku we wprowadzaniu i rozpowszechnianiu multimedialnego oprogramowania do nauki języków obcych i propagowaniu pracy z tablicami multimedialnymi i objęło nas patronatem metodycznym.


Następnie nawiązaliśmy bardzo bliską współpracę z British Council w Warszawie i z sekcją polską Cambridge English Language Assessment w zakresie międzynarodowych egzaminów Cambridge English ESOL. Kolejny krok to było przestawienie szkoły na prowadzenie kursów prawie wyłącznie egzaminacyjnych, głównie do egzaminów Cambridge English ESOL z języka angielskiego oraz Goethe Institut z języka niemieckiego. Pracowaliśmy bardzo ciężko i z wielkim entuzjazmem, aby przekonać słuchaczy, że warto potwierdzać formalnie swoje kwalifikacje językowe (zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych).


Dziś możemy się pochwalić tym, że od 2013 roku mamy status Cambridge English Language Assessment Exam Preparation Centre (potwierdzony powtórnie w roku 2014 a następnie w 2015) a nasi słuchacze zdają z powodzeniem międzynarodowe egzaminy językowe (sesja letnia 2014 – 40% certyfikatów z wyróżnieniem) i osiągają swoje cele językowe na coraz wyższym poziomie.

W każdym roku staramy się wprowadzić jakiś nowy produkt lub usługę do naszej oferty zgodnie z naszą misją:

 

Misją naszą jest stosowanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie nauczania języków obcych dla dobra i pełniejszego rozwoju naszych studentów.


Dbając o rozwój językowy naszych słuchaczy nie zapominamy o lektorach. Każdy kto pracuje w naszej szkole może liczyć na szybki rozwój zawodowy. Wysyłamy lektorów na wiele specjalistycznych szkoleń i warsztatów metodyczno – psychologicznych i pomagamy im zdobyć cenne międzynarodowe kwalifikacje w dziedzinie nauczania języków obcych. W sierpniu 2015 zostaliśmy członkiem instytucjonalnym Cambridge English Teacher, co zapewnia naszym lektorom jeszcze lepsze możliwości ciągłego rozwoju zawodowego. Wiemy, że oni są naszą siłą i bogactwem, dlatego muszą być najlepsi.


Angażujemy się lokalnie. Od wielu lat wspieramy rodziny wielodzietne w kształceniu językowym dzieci, młodzieży i dorosłych, realizując wewnętrzny projekt „Pomocna Dłoń”. W roku 2012 byliśmy partnerem ogólnopolskiej Kampanii Społecznej: JĘZYK TO PODSTAWA. UCZ SIĘ JĘZYKÓW. Następnie w ramach TYGODNIA JĘZYKOWEGO byliśmy lokalnym organizatorem akcji ” LET’S CHECK”, w której można było bezpłatnie zdobyć certyfikat językowy z jednego z pięciu języków (angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego) a w roku 2014 byliśmy organizatorem lokalnym Wielkiego Testu Języka Angielskiego: Grodzisk Mazowiecki zna Angielski. Udowodnijmy To! i daliśmy możliwość bezpłatnego przetestowania się z języka angielskiego  mieszkańcom Grodziska i okolic i zdobycia pamiątkowego certyfikatu potwierdzającego poziom biegłości językowej. W naszej imprezie wzięło udział około 130 osób.


Kolejnym krokiem na drodze rozwoju naszej Szkoły będzie złożenie wniosku na członka aspirującego PASE (Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych) i poddanie się w ciągu dwóch lat inspekcji zewnętrznej, aby otrzymać znak jakości PASE w nauczaniu języków obcych.